22 Apr
Spotkanie autorskie z Magdaleną Wolińską-Riedi. Opowiadała o Rzymie i Watykanie.

Kiedy odźwierny na Konklawe w 1978 roku wpuszczał nieco spóźnionego Karola Wojtyłę, ten żartobliwie powiedział: „Niewiele brakowało, a mógłby pan nie wpuścić przyszłego papieża”. Mężczyzna bardzo się zdziwił, gdy po kilku godzinach w telewizji zobaczył go na balkonie podczas ogłoszenia nowego następcy na Stolicy Piotrowej. 

Tę i wiele innych anegdot opowiadała Magdalena Wolińska-Riedi podczas sobotniego spotkania w Szczecinie, które upłynęło w pogodnej atmosferze. Wieloletnia korespondentka TVP z Watykanu oraz autorka serii książek o najmniejszym państwie świata, odwiedziła Szczecin, który był jednym z miast na trasie promocji jej najnowszej książki „Mój Rzym”.

Autorka bestsellerowej serii historii zza Spiżowej Bramy, barwnie opisanych w książkach - „Kobieta w Watykanie”, „Zdarzyło się w Watykanie” oraz „Z Watykanu w świat” - odkrywała przed uczestnikami spotkań wiele ciekawostek i mało znanych faktów, dotyczących życia i pracy obywateli najmniejszego państwa na świecie.Ostatnia książka 'Mój Rzym’ to nie tylko książka – to prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni, pięknie wydana publikacja, która zawiera niepublikowane zdjęcia oraz trasy w formie map, pozwalając czytelnikom lepiej zrozumieć urodę i historię Rzymu.