--------------- O MNIE ------------------

Człowiek zakochany w Rzymie, działacz społeczny, nauczyciel ;-) 

Witaj na mojej stronie. Mam na imię Przemek. Z wykształcenia jestem nauczycielem. Moja przygoda
z Rzymem rozpoczęła się ponad dwadzieścia lat temu i trwa do dziś. Rzym nie ma dla mnie tajemnic ;-) Przez te lata poznałem w Wiecznym Mieście sporo przyjaciół. Rzym nazywam moim drugim domem.

Obecnie podróżowanie sprawia mi ogromną frajdę. Począwszy od planowania, przez samą wyprawę. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, spotykać tubylców, dzięki którym lepiej poznaję odwiedzany kraj, smakować co raz to nowe potrawy...

Poniższy blog powstał jako odskocznia od codziennego życia. Jego prowadzenie ma sprawić, że odbyte podróże nie tylko do Wiecznego Miasta będę przeżywać jeszcze długo po powrocie. Ponadto mam nadzieję, że przetestowane na własnej skórze plany, doznane sukcesy i nierzadko rozczarowania pomogą komuś z Was przy organizacji własnego wyjazdu.

"Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę."
św. Augustyn z Hippony

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj."
Mark Twain

"Rzym to nie jest miasto jak każde inne. To wielkie muzeum, salon, który powinno się przemierzać na palcach." Tak mówił o Rzymie wielki Alberto Sordi,  legenda włoskiego kina i rzymianin z krwi i kości.

Pióro mam ciężkie to taka strona jest dla mnie sporym wyzwaniem. Sprawdź, jak mi idzie. Zapraszam do lektury.