21 Mar
Sanktuarium Divino Amore - Miejsce łaski i cudów w Rzymie

Miejsc w Rzymie uznawanych za święte naprawdę nie brakuje… Wędrując po Wiecznym Mieście sam popadam w zdumienie, że prawdziwe miejsca ducha to nie wielkie bazyliki, lecz zwykłe kapliczki, przydrożne obrazy, czy też miejsca cudów… Sami zobaczcie ile tego jest…


Dzisiaj zapraszam Was do wyjątkowego miejsca na mojej mapie Rzymu. Do Santuario della Madonna del Divino Amore

Miejsce poświęcone Matce Bożej Miłości, położone na uroczym wzgórzu, w otoczeniu zieleni i pięknych krajobrazów, od setek lat przyciąga pielgrzymów. Wśród nich – rodziny modlące się o potomstwo.

Znajdziesz tu wszystkie dziecięce gadżety: smoczki, śliniaczki, zdjęcia, chrzcielne ubranka, wydruki z badań USG.  Tutaj modlą się o dziecko.

Rankiem 4 czerwca 1944 roku wojska alianckie zajęły Sanktuarium Matki Bożej Miłości. O 19.00 zaczęły wchodzić do centrum Wiecznego Miasta. Niemcy nie stawiali oporu. Wszyscy byli przekonani, że to Matka Bożej Miłości ocaliła Rzym i jego mieszkańców.

Miejsce ulubione przez świętych

Nic dziwnego, w końcu to sanktuarium Matki Bożej Miłości. A że prawdziwa miłość potrafi się dzielić, mnożyć i rozrastać, to Maryja najwyraźniej postanowiła podzielić się „prośbami do wysłuchania” z pierwszym wyniesionym do chwały ołtarzy małżeństwem, błogosławionymi Marią i Luigim Quattrocchi. Ich grób znajduje się bowiem w krypcie sanktuarium.

Są patronami małżeństw i rodzin chrześcijańskich, więc pewnie leży im na ich świętych sercach troska o nowe życie. A małżonków przyjeżdżających do sanktuarium z tęsknotą za dzieckiem nie brakuje. Zdaje się, że bł. Maria dobrze poznała siłę tej tęsknoty – Luigi zmarł 14 lat przed nią, a jej miłość do męża przetrwała próbę śmierci.

Sanktuarium Divino Amore lubił też odwiedzać św. Jan Paweł II, przez wielu zwany „papieżem rodziny”. Przypomina o tym piękna mozaika z wizerunkiem papieża, która wita pielgrzymów u wejścia do nowej części świątyni. Odwiedził je już trzykrotnie: w roku 1979 i 1987, aby otworzyć uroczyście Rok Maryjny; trzeci raz przybył do sanktuarium 1999 roku, po powrocie z Polski. Zasadniczym motywem ostatniej wizyty w sanktuarium Madonny del Divino Amore było poświęcenie nowej świątyni jako wypełnienie ślubu, który rzymianie uczynili w roku 1944.

To piękne, choć nietypowe miejsce, znajduje się kilkanaście kilometrów od Wiecznego Miasta i jest jednym z najważniejszych sanktuariów maryjnych w całej Rzymskiej Prowincji.

Jak będziesz chwilę wolną to zapraszam do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Dojeżdża tu autobus 218 z okolicy Bazyliki św.Jana na Lateranie. 

                                                                                          Do zobaczenia ..Ciao!