20 Mar
Rzym nieznany. Miejsca, które warto zobaczyć

Buongiorno,

Kiedy w 1997 r. pojechałem do Włoch po raz pierwszy , praktycznie bez znajomości języka, za to z jednym wielkim marzeniem i jednym celem – spotkać się ze św. Janem Pawłem II. Nie podejrzewałem nawet że Rzym stanie się moim drugim domem. Z każdym kolejnym  przyjazdem Wieczne Miasto stawało mi się co raz bliższe.


Tak naprawdę Rzym to nie tylko te kilka znanych miejsc, które urosły do rangi symbolu Wiecznego Miasta. To nie tylko Koloseum i Palatyn, Kapitol i Panteon, to nie tylko Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie czy Piazza Navona! Wspólnie zobaczymy dużo więcej!

Gorąco zapraszam do przyjazdu tych, którzy tu jeszcze nie byli oraz tych, którzy mieli już okazję stąpać po antycznej ziemi. Bogatsi w wiedzę zanurzcie się w miasto, a na pewno Was ono zaskoczy, zadziwi, zachwyci.

Rzym — podobno wszystkie drogi tu prowadzą — a ja wracam do niego za każdym razem z drżącym sercem, co nowego zobaczę błąkając się po uliczkach Wiecznego Miasta.

„Roma non è una città come le altre. È un grande museo, un salotto da attraversare in punta di piedi“

„Rzym to nie jest miasto jak każde inne. To wielkie muzeum, salon, który powinno się przemierzać na palcach“. Tak mówił o Rzymie wielki Alberto Sordi

                                                                        Zapraszam na spacer…