24 Mar
Punkty widokowe Rzymu

Witajcie, Buongiorno.... 

Wieczna Miasto Rym, zbudowane na siedmiu wzgórzach, zachwyca swoją architekturą, znakomitymi zabytkami oraz widokami. Miasto z góry można oglądać z naprawdę wielu miejsc, z ciekawych ścieżek, tarasów widokowych na wzgórzach, wieżach, kopułach, a także przez dziurkę od klucza.. Sprawdź, gdzie się wybrać, żeby obejrzeć przepiękne widoki na stolicę Włoch. Zapraszam Was na kolejny spacer... 

Ołtarz Ojczyzny 

Możemy ze środkowego poziomu Ołtarza Ojczyzny oglądać miasto. Podczas dobrej pogody ujrzymy stąd ciekawe widoki na miasto.

Wzgórze Janikulum

Janikulum czyli Gianicolo - nie należy do grupy siedmiu wzgórz Rzymu, na których zostało zbudowane miasto. Dzisiejsze granice Rzymu włączają wzgórze Janikulum do swoich granic. Na jego szczycie znajduje się pomnik włoskiego bohatera narodowego - Giuseppe Garibaldiego.

W tym miejscu znajduje się również ulica Passeggiata del Gianicolo, a spacerując wzdłuż niej mamy okazję na zachwycanie się kolejnymi widokami na Rzym.

Spacerując dalej po Passeggiata del Gianicolo dojdziemy do pomnika Faro degli Italiani d'Argentina, przy Piazzale del Faro, w okolicy którego można dostrzec można kolejne interesujące obrazy miasta.

Kopuła Bazyliki św. Piotra w Watykanie

Jedna z najlepiej rozpoznawalnych budowli na świecie - Bazylika św. Piotra w Watykanie, to nie tylko najważniejsza świątynia w mieście, a także doskonały sposób na obejrzenie z góry Placu św. Piotra i Ogrodów Watykańskich. 

Wzgórze Pincio

Wzgórze Pincio nie należy do słynnych siedmiu wzgórz, położone nad Piazza del Popolo - Placem Wszystkich Ludzi, w okolicach stacji metra Flaminio. Ujrzeć z niego można przede wszystkim plac położony u podnóży oraz dalsze zabudowania Rzymu.

Schody Hiszpańskie i Trinita dei Monti

Schody Hiszpańskie (Scalinata di Trinità dei Monti) oraz wznoszący się nad nim Kościół św. Trójcy - Trinità dei Monti to kolejne punkty z widokami na miasto, dojść tam można przy z głównego tarasu na wzgórzu Pincio, idąc wzdłuż ulicy Viale della Trinita dei Monti, po drodze również podziwiając miasto z góry.

Wzgórze Awentyn

Wzgórze Awentyn to zielony zakątek Rzymu, z którego po drodze roztaczają się ciekawe widoki na miasto. Początkowo wzgórze nie należało miasta, chociaż było otoczone murami. Dzisiaj znajdziemy na nim mniejsze świątynie i ogordy, gdzie dobrze będzie odpocząć i ujrzeć z góry Wieczne Miasto.

Giardino degli Aranci

Giardino degli Aranci  - Ogród pomarańczowy jest idealnym miejscem na odpoczynek wśród drzew, w cieniu, bądź w promieniach słońca. Ogród znajduje się przy ulicy Via di Santa Sabina.

Piazza Cavalieri di Malta

Piazza Cavalieri di Malta czyli Plac Kawalerów to najciekawsze i najbardziej oryginalne miejsce z widokami na Rzym, a dokładniej na kopułę Bazyliki św. Piotra . Aby ją zobaczyć trzeba znaleźć bramę, za którą znajduje się pałac. Nie o sam pałac nam jednak chodzi, a o bramę i... dziurkę od klucza. 

Mam nadzieję, że spodobał się Wam dzisiejszy space i chętnie odwiedzicie niektóre z nich. 

Do zobaczenia na kolejnym szlaku... Ciao!