23 Apr
1° Maggio Roma, Circo Massimo

Od 1990 roku z okazji Święta Pracy odbywa się tradycyjny koncert pierwszomajowy organizowany przez trzy główne włoskie związki zawodowe w celu uczczenia praw pracowniczych, stawiając w centrum uwagi kwestie społeczne i aktualną muzykę .

Zawsze nazywana „Concertone” każda edycja przyciąga tysiące widzów z całych Włoch i zagranicy, także dzięki bardzo bogatemu składowi , w którym na scenie na przemian występują najsłynniejsi artyści sceny muzycznej.

Tłem tego z niecierpliwością oczekiwanego wydarzenia na żywo zawsze była okazała neoklasycystyczna fasada  San Giovanni in Laterano , najstarszej z czterech głównych bazylik Wiecznego Miasta.

Wyjątkowo, w tym roku wydarzenie przenosi się do innego miejsca, równie pełnego historii i uroku.

W edycji 2024 śpiewacy i zespoły muzyczne będą paradować od wczesnego popołudnia do późnej nocy na scenie ustawionej w Circus Maximus , jednym z największych dzieł inżynierii rzymskiej: największym budynku rozrywkowym starożytności.

Wynika to z renowacji Porta San Giovanni na placu Laterano w związku z Jubileuszem 2025, która obejmuje nową nawierzchnię i utworzenie placu zrównoważonego pod względem środowiskowym.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, na Concertone wstęp będzie bezpłatny.

Noemi i Ermal Meta będą gospodarzami Koncertu May Day 2024 . Do nich dołączy i zaprezentuje pierwszą część wydarzenia, które w tym roku odbędzie się w Circus Maximus w Rzymie, będzie BigMama (na scenie jako artystka w 2022 roku).

 Artyści na scenie:

Artyści, którzy wystąpią na scenie Circus Maximus to: Achille Lauro, Alda, Anna Castiglia, Ariete, BigMama, Bloom, Caffellatte & Giuze, Giocamifaro, Coez & Frah Quintale, Colapesce Dimartino, Cor Veleno, Cosmo, Dargen D' Amico, Ditonellapiaga, Ermal Meta, Ex-Otago, La Municipal, La Przedstawiciel di Lista, Leo Gassmann, Lina Simons, Mahmood, Malika Ayane, Maria Antonietta and Colombre, Mazzariello, Mille, Morgan, Motta, Negramaro, Noemi, Olly, Piero Pelù, Piotta, Rosa Linn, Rose Villain, Santi Francesi, Stefano Massini i Paolo Jannacci, Tananai, Teseghella, Tripolare, Tropico, Ultimo, Uzi Lvke, Vale Lp.

 Rozpoczęcie o około 15:15 do zobaczenia ;-)