31 Dec
31Dec

Piękny zamek rodu Orsini Odescalchi znajdujący się tutaj i górujący nad miastem stał się największym symbolem miasta i jego wizytówką. Jest miejscem, w którym odbywają się ceremonie ślubu znanych osób – brał na tym zamku ślub m.in. Eros Ramazotti czy Tom Cruise z Katie Holmes. Stanowi plener do wielu filmów. 

W miasteczku oraz wzdłuż jeziora na promenadzie znajdują się liczne  kawiarnie, sklepiki, lodziarnie oraz restauracje. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i wakacje. 

Wejście do zamku znajduje się w głębi placu. Warto wejść do środka aby zobaczyć niesamowite widoki na jezioro rozciągające się z tarasów. Wnętrza pałacu zwiedza się z przewodnikiem; do dzisiaj zachował się charakter epoki, piękne armatury, liczne dzieła sztuki, w tym freski i zdobienia.


Jak dojechać ?

Samochodem -> zjazd z obwodnicy rzymskiej G.R.A na via Cassia SS2 (uscita 3); zjazd na drogę SP 493, następnie na drogę SP4a Via Claudia w stronę centrum Bracciano.

Pociągiem -> z dworca Termini pociąg regionalny relacji Roma-Bracciano lub ze stacji Ostiense (przystanek metra linii B Piramide): wysiąść należy na końcowej stacji Bracciano. Podróż trwa ok. 1 godz.